Redirect - en to ca translation catalogue (199 entries)

en:  for external site: <code>%s</code>
ca:  per a un lloc extern: <code>%s</code>

en: %d per-page
ca: %d per pàgina

en: %s by matching %s
ca: %s per coincidència amb %s

en: %s imported on %s at %s
ca: %s importat el %s a %s

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 404 Errors
ca: Errore 404

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: <p style="color: red">That function is not defined</p>
ca: <p style="color: red">Aquesta  funció no està definida</p>

en: <p style="color: red">You are not allowed access to this resource</p>
ca: <p style="color: red">No esteu autoritzats per a accedir a aquest recurs</p>

en: <small>No options have been set</small>
ca: <small>No s'ha configurat cap opció</small>

en: <strong>Could not write to configured <code>.htaccess</code> file - check file permissions</strong>
ca: <strong>No s'ha pogut escriure al fitxer <code>.htaccess</code> configurat - verifiqueu els permisos</strong>

en: <strong>Disabled: You must enable <a href="options-permalink.php">permalinks</a> before using this</strong>
ca: <strong>Deshabilitat: Heu d'habilitar <a href="options-permalink.php">permalinks</a> abans d'utilitzar-lo</strong>

en: <strong>Disabled: enter the location of an <code>.htaccess</code> file for this to be valid</strong>
ca: <strong>Desabilitat: entreu l'ubicació del fitxer <code>.htaccess</code> per a que aixó sigui vàlid</strong>

en: <strong>Location is invalid - check that path exists</strong>
ca: <strong>Localització incorrecta - verifiqueu que la ruta existeixi</strong>

en: A module is a controlling element that determines how redirections are handled.  Elements in a WordPress module are handled by WordPress, elements in an Apache module are handled by <code>.htaccess</code>, and elements in a 404 module affect how 404 errors are logged.
ca: Un mòdul és un element de control que determina com es gestionen les redireccions. Els elements en un mòdul WordPress són gestionats per WordPress, els elements en un mòdul Apache són gestionats per <code>.htaccess</code>, i els elements en un mòdul 404 afecten com estiguin registrats els errors 404.

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection RSS (leave blank to auto-generate)
ca: Un identificador únic que permet als lectors RSS accedir a Redirecció (deixar en blanc per autogenerar-lo)

en: Action
ca: Acció

en: Add
ca: Afegir

en: Add Group
ca: Afegir grup

en: Add Module
ca: Afegir mòdul

en: Add Redirection
ca: Afegir Redirecció

en: Add new redirection
ca: Afegir una nova redirecció

en: Advanced: For management of external sites
ca: Avançado: Per a administración de llocs externs

en: Allow IPs
ca: Permetre IPs

en: Alternatively, if you are multi-lingual, do consider translating this into another language.  All the necessary localisation files are included and I've written a <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">full guide to the translation process</a>.
ca: Como alternativa, si vosté parla diversos idiomes, considereu a traduir l'original a un altre idioma.  Tots els fitxers de localització estan incluits i he escrit una <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guia completa per al procediment de traducció</a>.

en: Apply
ca: Aplicar

en: Are you sure?
ca: Esteu segurs?

en: As long as possible
ca: El màxim posible

en: Attractive searches that go beyond the default WordPress search and increase the usefulness of your site.
ca: Cerques atractives que van més enllà de les originals de WordPress i augmenten la utilitat del vostre lloc.

en: Auto-generate URL
ca: Autogenerar URL

en: Ban IPs
ca: Prohivir IPs

en: Bulk Actions
ca: Accions en bloc

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Canonical
ca: Canònic

en: Category URLs
ca: URLs de categories

en: Create
ca: Crear

en: Date
ca: Data

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete Logs
ca: Eliminar registres

en: Delete Redirection
ca: Eliminar Redirecció

en: Details
ca: Detalls

en: Disabling a group will disable all items contained within it
ca: Deshablitar un grup deshabilita tots els elements que es troben dins del mateix

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ca: Mostrant %s&#8211;%s de %s

en: Do nothing
ca: No fer res

en: Don't monitor
ca: No fer el seguiment

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Error Level
ca: Nivell d'error

en: Expire Logs
ca: Registres caducats

en: Export to CSV
ca: Exportar a CSV

en: Failed to retrieve group data
ca: S'ha produït un error a l'obtindre dades del grup

en: Failed to retrieve module data
ca: Error a l'obtindre dades del módul

en: Filter
ca: Filtre

en: Force WWW
ca: Forçar WWW

en: Force WWW (www.%s)
ca: Forçar WWW (www.%s)

en: Go
ca: Començar

en: Group
ca: Grup

en: Groups
ca: Grups

en: Groups for module
ca: Grups per mòdul

en: HTTP Code
ca: Codi HTTP

en: Here you can import redirections from an existing .htaccess file, a CSV file, or a Redirection XML.
ca: Aquí podeu importar redireccions d'un fitxer .htaccess, un fitxer CSV (separat per comes), o un fitxer XML de Redirecció.

en: How many widgets would you like?
ca: Quants widgets voleu?

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
ca: Soc una bona persona i he ajudat a l'autor d'aquesta extensió

en: IP Lookup Service
ca: Servei de cerca d'IP

en: IPs are allowed
ca: Es permeten IPs

en: IPs are banned
ca: Es prohiveixen IPs

en: Import
ca: Importar

en: Import into
ca: Importar a

en: Items
ca: Elements

en: Last Access
ca: Últim accés

en: Leave as is
ca: Deixar como està

en: Location
ca: Lloc

en: Log
ca: Registres

en: Log 404s
ca: Registrar 404s

en: Logged In
ca: Identificat

en: Logged Out
ca: Desconnectat

en: Match
ca: Coincidència

en: Matched
ca: Coincideix

en: Memory Limit
ca: Límit de memòria

en: Modified posts
ca: Entrades modificades

en: Module
ca: Mòdul

en: Modules
ca: Mòduls

en: Monitor new posts
ca: Fer el seguiment de noves entrades

en: Move To
ca: Moure a

en: Name
ca: Nom

en: Next
ca: Següent

en: No errors
ca: Sense errors

en: No items have been selected
ca: No s'han seleccionat elements

en: No items were imported
ca: No s'han importat elements

en: Not matched
ca: No coincideix

en: Note that the group is ignored when uploading an XML file.
ca: Denoteu que el grup es ignorat quant carrrega un fitxer XML.

en: Note: Hits are dependant on log entries
ca: Nota: Els Hits depenen de les entrades del vostre registre

en: Operations
ca: Operacions

en: Options
ca: Opcions

en: Other plugins
ca: Altres extensions

en: Pass-through
ca: Pasar directe

en: Please read the documentation and FAQ, and check the bug tracker, before asking a question.
ca: Si us plau, llegiu la documentació, el FAQ, i verifiqueu el registre d'errors, abans de realitzar una pregunta.

en: Please specify a group name
ca: Si us plau especifiqueu un nom pel grup

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Plugin Support
ca: Suport de l'extensió

en: Position
ca: Posició

en: Post &amp; Page URLs
ca: URLs d'entrades &amp; Pàgines

en: Previous
ca: Anterior

en: Process Current Logs
ca: Procesar registres actuals

en: RSS Token
ca: Token de RSS

en: Raw .htaccess
ca: .htaccess cru

en: Redirect to
ca: Redirigir a

en: Redirect to URL
ca: Redirigir a URL

en: Redirect to random post
ca: Redirigir a entrada aleatoria

en: Redirected by
ca: Redirigit  per

en: Redirection
ca: Redirecció

en: Redirection Bug Tracker
ca: Seguiment d'errors de Redirecció

en: Redirection Documentation
ca: Documentació de Redirecció

en: Redirection FAQ
ca: Preguntes més freqüents de Redirecció

en: Redirection Help
ca: Ajuda de Redirecció

en: Redirection Log
ca: Registre de redireccions

en: Redirection Support
ca: Suport Tècnic de Redirecció

en: Redirection Support Forum
ca: Fòrum de suport de Redirecció

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
ca: Les dades de redirecció ha estat eliminades i l'extensió deshabilitada

en: Redirection has required a great deal of time and effort to develop.  If it's been useful to you then you can support this development by <strong>making a small donation of $8</strong>.  This will act as an incentive for me to carry on developing it, providing countless hours of support, and including any enhancements that are suggested.
ca: Redirecció ha necessitat molt de temps i esforç per a desenvolupar-se.  Si us ha resultat útil aleshores podeu ajudar al seu desenvolupament per mitjà d'una <strong>petita donació de $8</strong>. Aixó servirá d'incentiu per a que continui amb el desenvolupament, proporcionant hores incontables de suport, i incluint aquelles millores em suggeriu.

en: Redirections
ca: Redireccions

en: Redirections for group
ca: Redireccions pel grup

en: Redirects
ca: Redireccions

en: Referrer
ca: Referent

en: Regex
ca: Expresió regular

en: Regular expression
ca: Expresió regular

en: Reset Hits
ca: Reiniciar Hits

en: Save
ca: Desar

en: Search
ca: Cercar

en: Select All
ca: Seleccionar-ho tot

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
ca: Seleccionant aquesta opció elimina totes les redireccions, tots els registres, i qualsevol opció associada amb l'entensió Redirecció.  Assegureu-vos que voleu fer exactament això.

en: Server default
ca: Predeterminat pel servidor

en: Show errors
ca: Mostrar errors

en: Site URL
ca: URL del lloc

en: Sorry, but your redirection was not created
ca: Ho sento, però la vostra redirecció no ha estat creada

en: Source URL
ca: URL origen

en: Strip Index
ca: Treure Index

en: Strip WWW
ca: Treure WWW

en: Strip WWW (%s)
ca: Treure  WWW (%s)

en: Strip index files (html,php)
ca: Treure fitxers índex (html,php)

en: Strip index files (html,php,asp)
ca: Treure fitxers d'índex (html,php,asp)

en: Strip index.php
ca: Treure index.php

en: Target URL
ca: URL destí

en: The most complete SEO meta-data manager and all-round general purpose plugin for WordPress.  Replace five or six plugins with one single super-plugin!
ca: L'administrador més complet per a metadades per a SEO i extensions de tot tipus per a WordPress. Remplaça cinc o sis extensions amb tan sols una super-extensió!

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
ca: La URL destí serà triada entre les següents URL, depenent si l'usuari es troba validat o no. Si deixeu la URL buida l'usuari no serà redireccionat.

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
ca: El visitant serà redireccionat de la URL origen si el referent coincideix. Podeu especificar una URL destí si <em>coincideix</em> com la direcció on enviar els visitants en cas de coincidència, i <em>no coincideix</em> en cas de que ho fagi. Si deixeu la URL buida el visitant no serà redireccionat.

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
ca: El visitant serà redireccionat de l'URL origen si l'agente d'usuario conincideix. Podeu especificar una URL diferent si <em>coincideix</em> com la direcció a on enviar els visitants en cas de coincidència, i <em>no coincideix</em> en cas de que no ho fagi. Si deixceu la URL buida el visitant no serà redireccionat.

en: There are no logs to display!
ca: No hi ha registres per mostrar!

en: These actions will affect all currently available logs (i.e. your search phrase will restrict the log items).
ca: Aquesta acció afectarà a tots els registres disponibles (ex. la vostra frase de cerca restringirà els elements registrats).

en: This notice will only be shown at periodic intervals.
ca: Aquest avís solament es mostrarà en intèrvals periòdics

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags $dec$ or $hex$ to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
ca: Aixó s'utilitzarà per a autogenerar una URL si s'indica cap URL.  Puede usar las etiquetas especiales $dec$ o $hex$ para que se inserte un ID único (decimal o hex, uno de los dos)

en: Title
ca: Títul

en: Toggle
ca: Desactivar/Activar

en: Tracked
ca: Seguiment

en: Type
ca: Tipus

en: URL Monitoring
ca: URL de seguiment

en: URL and login status
ca: Estat de l'URL i connexió

en: URL and referrer
ca: URL i referent

en: URL and user agent
ca: URL i agent d'usuari

en: URL only
ca: Solament URL

en: Update
ca: Actualitzar

en: Upload
ca: Pujar

en: User Agent
ca: Agent d'usuari

en: View as
ca: Veure com

en: Whether to track 'hits' to items
ca: Ja sigui per fer un seguiment de visites als elements

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
ca: WordPress està instal·lat a: <code>%s</code>

en: XML importing is only available with PHP5 - you have PHP4.
ca: Importar per XML solament està disponible utilitzant PHP5 - vosté té PHP4.

en: You can have Redirection detect changes in URLs and have an automatic redirection created in a specific group.
ca: Podeu fer que Redirecció detecti canvis a les URL i tindre una redirecció creada automàticament dins d'un grup específic.

en: You have no groups in this module.
ca: No teniu grups en aquest mòdul.

en: You have no modules defined yet
ca: Encara no teniu cap mòdul definit

en: You have no redirections.
ca: No teniu redireccions

en: You may also be interested in some of my other plugins:
ca: Puedeu estar interesat en alguna altra d'aquests extensions:

en: Your group was added successfully
ca: El vostre grup ha estat afegit correctament.

en: Your logs have been deleted
ca: S'han eliminat els vostres registres

en: Your module was not created - did you provide a name?
ca: El vostre mòdul no s'ha crat - heu proporcionat un nom?

en: Your module was successfully created
ca: Mòdul creat amb èxit

en: Your options were updated
ca: Les vostres opcions han estat actualitzades

en: Your redirection has been added.
ca: S'ha afegit la vostra redirecció

en: days (enter 0 for no expiry)
ca: dies (introduiu 0 per a que no caduqui)

en: delete
ca: eliminar

en: disabled
ca: deshabilitat

en: edit
ca: editar

en: edit group
ca: editar grup

en: for
ca: per

en: force WWW
ca: forçar www

en: go
ca: començar

en: memory limit at %dMB
ca: límit de memòria a: %dMB

en: no errors
ca: sense errors

en: optional
ca: opcional

en: re-order
ca: re-ordenar

en: reset
ca: restablir

en: save order
ca: desar ordre

en: show errors
ca: mostrar errors

en: strip WWW
ca: treure WWW

en: strip index
ca: treure índex

en: time limit at %ss
ca: límit de temps a %ss

en: time limit set as long as possible
ca: límit de temps configurat com al màxim posible

en: very flexible and powerful text insertion that allows you to insert what you want, wherever you want it.
ca: Inserció de text flexible i poderosa que us permet afegir el que volgueu, allí on vulgui.
