Redirection 2.2.13 - en to ro translation catalogue (191 entries)

en: %d per-page
ro: %d pe pagină

en: %d redirection was successfully imported | %d redirections were successfully imported
ro[0]: %d redirecționare a fost importată cu succes
ro[1]: %d redirecționări au fost importate cu succes
ro[2]: %d redirecționări au fost importate cu succes

en: %s by matching %s
ro: %s corespunzând %s

en: %s imported on %s at %s
ro: %s importat la data de %s ora %s

en: 404 Errors
ro: Erori 404

en: <small>No options have been set</small>
ro: <small>Nicio opțiune nu a fost setată</small>

en: <strong>Could not write to configured <code>.htaccess</code> file - check file permissions</strong>
ro: <strong>Nu a fost permisă editarea fișierului configurat <code>.htaccess</code>-verificați permisiunile fișierului</strong>

en: <strong>Disabled: You must enable <a href="options-permalink.php">permalinks</a> before using this</strong>
ro: <strong>Dezactivat: Trebuie să activați <a href="options-permalink.php">permalinks</a> înainte de a putea utiliza</strong>

en: <strong>Disabled: enter the location of an <code>.htaccess</code> file for this to be valid</strong>
ro: <strong>Dezactivat: introduceți locația unui fișier <code>.htaccess</code> pentru ca acesta să fie valid</strong>

en: <strong>Location is invalid - check that path exists</strong>
ro: <strong>Locație invalidă - verificați dacă există calea</strong>

en: A module is a controlling element that determines how redirections are handled.  Elements in a WordPress module are handled by WordPress, elements in an Apache module are handled by <code>.htaccess</code>, and elements in a 404 module affect how 404 errors are logged.
ro: Un modul este un element de control care determină modul în care se fac redirecționările. Elementele dintr-un modul WordPress sunt controlate de WordPress, elementele dintr-un modul Apache sunt controlate de <code>.htaccess</code>, iar elementele dintr-un modul 404 afectează modul în care sunt înregistrate erorile 404.

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection RSS (leave blank to auto-generate)
ro: Un jeton unic care permite accesul cititorilor la RSS Redirection (lăsați necompletat pentru generare automată)

en: Action
ro: Acțiune

en: Add
ro: Adăugare

en: Add Group
ro: Adăugare grup

en: Add Module
ro: Adăugare modul

en: Add Redirection
ro: Adăugare redirecționare

en: Add new redirection
ro: Adăugare redirecționare nouă

en: Advanced: For management of external sites
ro: Avansat: Pentru administrarea site-urilor externe

en: All translators will have a link to their website placed on the plugin homepage at <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a>, in addition to being an individual supporter.
ro: Toți traducătorii vor primi un link către site-ul lor de pe pagina principală a plugin-ului <a href="http://urbangiraffe.com/plugins/redirection/">UrbanGiraffe</a>, pe lângă contribuția individuală.

en: Allow IPs
ro: Permitere IP-uri

en: Apply
ro: Aplicare

en: Are you sure?
ro: Sunteți sigur?

en: Auto-generate URL
ro: Generare automată URL

en: Ban IPs
ro: Interzicere IP-uri

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Canonical
ro: Canonic

en: Category URLs
ro: Categorii URL-uri

en: Commercial<br/>Donation
ro: Donație<br/>comercială

en: Create
ro: Creare

en: Date
ro: Dată

en: Delete
ro: Ștergere

en: Delete Logs
ro: Ștergere registre

en: Delete Redirection
ro: Ștergere Redirection

en: Details
ro: Detalii

en: Disabling a group will disable all items contained within it
ro: Dezactivarea unui grup va dezactiva toate obiectele conținute de acesta

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ro: Afișare %s&#8211;%s din %s

en: Do nothing
ro: Nu face nimic

en: Don't monitor
ro: Nu se monitorizează

en: Enabled
ro: Activat

en: Error (404)
ro: Eroare (404)

en: Error Level
ro: Nivel eroare

en: Expire Logs
ro: Expirare registre

en: Filter
ro: Filtrare

en: Force WWW
ro: Forțare WWW

en: Force WWW (www.%s)
ro: Forțare WWW (www.%s)

en: Full details of producing a translation can be found in this <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">guide to translating WordPress plugins</a>.
ro: Detaliile despre cum puteți contribui cu o traducere pot fi găsite în acest <a href="http://urbangiraffe.com/articles/translating-wordpress-themes-and-plugins/">ghid despre traducerea plugin-urilor WordPress </a>.

en: Go
ro: Începere

en: Group
ro: Grup

en: Groups
ro: Grupuri

en: Groups for module
ro: Grupuri pentru modul

en: HTTP Code
ro: Cod HTTP

en: Here you can import redirections from an existing .htaccess file, a CSV file, or a Redirection XML.
ro: Aici puteți importa redirecționări dintr-un fișier .htaccess existent, dintr-un fișier CSV sau XML Redirection.

en: Hits
ro: Accesări

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
ro: Sunt o persoană de treabă și am ajutat autorului acestui plugin

en: IP Lookup Service
ro: Serviciu căutare IP

en: IPs are allowed
ro: IP-urile sunt permise

en: IPs are banned
ro: IP-urile sunt interzise

en: If you are using this plugin in a commercial setup, or feel that it's been particularly useful, then you may want to consider a <strong>commercial donation</strong>.
ro: Dacă folosiți acest plugin într-un mediu comercial, sau considerați că v-a fost extrem de util, ați putea să vă gândiți la o <strong>donație comercială</strong>.

en: If you're multi-lingual then you may want to consider donating a translation:
ro: Dacă vorbiți mai multe limbi ați putea contribui cu o traducere:

en: Import
ro: Importare

en: Import into
ro: Importare în

en: Individual<br/>Donation
ro: Donație <br/>individuală

en: Items
ro: Obiecte

en: Last Access
ro: Ultima accesare

en: Leave as is
ro: Lăsați neschimbat

en: Location
ro: Locație

en: Log
ro: Registru

en: Log 404s
ro: Înregistrați erori 404

en: Logged In
ro: Conectat

en: Logged Out
ro: Neconectat

en: Logging
ro: Înregistrare

en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
ro: Puteți administra toate redirecționările 301 și monitoriza erorile 404

en: Match
ro: Corespondență

en: Matched
ro: Corespunde

en: Memory Limit
ro: Limită de memorie

en: Modified Posts
ro: Articole modificate

en: Module
ro: Modul

en: Modules
ro: Module

en: Monitor new posts
ro: Monitorizare articole noi

en: Move To
ro: Mutare la

en: Name
ro: Nume

en: Next
ro: Următor

en: No
ro: Nu

en: No errors
ro: Fără erori

en: No items have been selected
ro: Niciun obiect nu a fost selectat

en: No items were imported
ro: Niciun obiect nu a fost importat

en: Not matched
ro: Nu corespunde

en: Note that the group is ignored when uploading an XML file.
ro: Țineți seama că grupul este ignorat când se încarcă un fișier XML.

en: Note: Hits are dependant on log entries
ro: Notă: Accesările depind de intrările din registru

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Options
ro: Opțiuni

en: Pass-through
ro: Interogări la distanță

en: Please specify a group name
ro: Vă rugăm precizați un nume pentru grup

en: Please wait...
ro: Vă rugăm așteptați...

en: Plugin Support
ro: Suport plugin

en: Position
ro: Poziție

en: Post &amp; Page URLs
ro: URL-uri pagini &amp;  articole

en: Previous
ro: Anterior

en: Process Current Logs
ro: Procesare registre curente

en: RSS Token
ro: Jeton RSS

en: Raw .htaccess
ro: .htaccess brut

en: Redirect to
ro: Redirecționare către

en: Redirect to URL
ro: Redirecționare către URL

en: Redirect to random post
ro: Redirecționare către articol aleatoriu

en: Redirected by
ro: Redirecționat de

en: Redirection Log
ro: Registru redirecționări

en: Redirection Support
ro: Suport tehnic Redirection

en: Redirection data has been deleted and the plugin disabled
ro: Datele din Redirection au fost șterse și plugin-ul dezactivat

en: Redirection is available in
ro: Redirection este disponibil în

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely!  However, it has required a great deal of time and effort to develop and if it has been useful you can help support this development by <strong>making a small donation</strong>.
ro: Redirection este gratuit - viața e minunată! Totuși, dezvoltarea acestui plugin presupune mult timp și efort depuse din partea mea și dacă v-a fost de folos puteți contribui la acest proiect <strong>făcând o mică donație</strong>.

en: Redirections
ro: Redirecționări

en: Redirections for group
ro: Redirecționări pentru grup

en: Redirects
ro: Redirecționare

en: Referrer
ro: Referent

en: Regex
ro: Expresii regulate

en: Regular expression
ro: Expresii regulate

en: Reset Hits
ro: Resetare accesări

en: Save
ro: Salvare

en: Search
ro: Căutare

en: Select All
ro: Selectează tot

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
ro: Selectarea acestei opțiuni va șterge toate redirecționările, toate registrele și toate opțiunile asociate cu plugin-ul Redirection. Asigurați-vă că asta vreți să faceți.

en: Server default
ro: Prestabilire server

en: Settings
ro: Setări

en: Show errors
ro: Afișare erori

en: Site URL
ro: URL-ul site-ului

en: Sorry, but your redirection was not created
ro: Îmi pare rău, redirecționarea nu s-a creat

en: Source URL
ro: Origine URL

en: Strip Index
ro: Renunțare la Index

en: Strip WWW
ro: Renunțare la WWW

en: Strip WWW (%s)
ro: Renunțare la WWW (%s)

en: Strip index files (html,php)
ro: Renunțare la fișierele index (html,php)

en: Strip index.php
ro: Renunțare la index.php

en: Support
ro: Suport tehnic

en: Target URL
ro: URL țintă

en: The target URL will be chosen from one of the following URLs, depending if the user is logged in or out.  Leaving a URL blank means that the user is not redirected.
ro: URL-ul țintă va fi ales unul dintre următoarele URL-uri, în funcție dacă utilizatorul este conectat sau nu. A lăsa necompletat un URL înseamnă că utilizatorul nu este redirecționat.

en: The visitor will be redirected from the source URL if the referrer matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected.
ro: Vizitatorul va fi redirecționat de la URL-ul sursă dacă referentul corespunde. Puteți specifica un URL țintă ce <em>corespunde</em> ca adresă unde să fie trimiși vizitatorii în cazul în care corespund și unul ce <em>nu corespunde</em> dacă nu corespund. A lăsa necompletat un URL înseamnă că vizitatorul nu este redirecționat.

en: The visitor will be redirected from the source URL if the user agent matches.  You can specify a <em>matched</em> target URL as the address to send visitors if they do match, and <em>not matched</em> if they don't match.  Leaving a URL blank means that the visitor is not redirected. <strong>All matches are performed as regular expressions</strong>.
ro: Vizitatorul va fi redirecționat de la URL-ul sursă dacă agentul utilizator corespunde. Puteți specifica un URL țintă  ce <em>corespunde</em> ca adresă unde să fie trimiși vizitatorii dacă aceștia corespund și unul <em>nu corespunde</em> dacă nu corespund. A lăsa necompletat un URL înseamnă că vizitatorul nu este redirecționat. <strong>Toate corespondențele sunt generate ca expresii regulate</strong>.

en: There are no logs to display!
ro: Nu există înregistrări de afișat!

en: These actions will affect all currently available logs (i.e. your search phrase will restrict the log items).
ro: Aceste acțiuni vor afecta toate registrele disponibile la acest moment (mai exact, expresia căutată va restricționa intrările din registru).

en: This will act as an incentive for me to carry on developing, providing countless hours of support, and including new features and suggestions. You get some useful software and I get to carry on making it.  Everybody wins.
ro: Aceasta mă va motiva să continui să îl dezvolt, oferind nenumărate ore de suport tehnic și adăugând opțiuni și sugestii noi. Voi vă alegeți cu un program util iar eu reușesc să continui să îl fac. Toată lumea câștigă.

en: This will be used to auto-generate a URL if no URL is given.  You can use the special tags $dec$ or $hex$ to have a unique ID inserted (either decimal or hex)
ro: Acesta va fi folosit pentru a genera automat un URL dacă niciun URL nu este precizat. Puteți folosi tag-urile speciale $dec$ sau $hex$ pentru a insera un ID unic (fie zecimal sau hexazecimal)

en: Title
ro: Titlu

en: Toggle
ro: Permutare

en: Tracked
ro: Urmărit

en: Translations
ro: Traduceri

en: Type
ro: Tip

en: URL Monitoring
ro: Monitorizare URL

en: URL and login status
ro: Stare URL și logare

en: URL and referrer
ro: URL și referent

en: URL and user agent
ro: URL și agent utilizator

en: URL only
ro: Doar URL

en: Uncheck one or both of these to turn off logging and reduce database load if your redirected URLs are hit very frequently, and/or your site is very busy and pages are often not found.
ro: Debifați una sau ambele opțiuni pentru a opri înregistrarea și pentru a reduce supraîncărcarea bazei de date dacă URL-urile redirecționate sunt accesate foarte frecvent și/sau dacă site-ul dvs. este greu accesibil și se întâmplă des ca paginile să nu fie găsite.

en: Update
ro: Actualizare

en: Upload
ro: Încărcare

en: User Agent
ro: Agent utilizator

en: View as
ro: Vizualizare ca

en: Whether to track 'hits' to items
ro: Dacă să se urmărească accesările către obiecte

en: WordPress is installed in: <code>%s</code>
ro: WordPress este instalat în: <code>%s</code>

en: XML importing is only available with PHP5 - you have PHP4.
ro: Importarea de fișiere XML este disponibilă numai cu PHP5 - dumneavoastră aveți PHP4.

en: Yes
ro: Da

en: You can have Redirection detect changes in URLs and have an automatic redirection created in a specific group.
ro: Puteți alege ca Redirection să detecteze schimbările în URL-uri și să se creeze o redirecționare automată într-un anumit grup.

en: You have no groups in this module.
ro: Nu aveți niciun grup în acest modul.

en: You have no modules defined yet
ro: Nu aveți încă niciun modul definit

en: You have no redirections.
ro: Nu aveți redirecționări.

en: Your group was added successfully
ro: Grupul dumneavoastră a fost adăugat cu succes

en: Your logs have been deleted
ro: Înregistrările dumneavoastră au fost șterse

en: Your module was not created - did you provide a name?
ro: Modulul dumneavoastră nu a fost creat - ați furnizat un nume?

en: Your module was successfully created
ro: Modulul dumneavoastră a fost creat cu succes

en: Your options were updated
ro: Opțiunile dumneavoastră au fost actualizate

en: Your redirection has been added.
ro: Redirecționarea dumneavoastră a fost adăugată.

en: days (enter 0 for no expiry)
ro: zile (introduceți 0 dacă nu expiră)

en: delete
ro: ștergere

en: disabled
ro: dezactivat

en: edit
ro: editare

en: edit group
ro: editare grup

en: for
ro: pentru

en: force WWW
ro: forțare WWW

en: go
ro: începere

en: log 404 Not Found requests
ro: înregistrare cereri 404 Nu există

en: log redirected requests
ro: înregistrare cereri redirecționate

en: memory limit at %dMB
ro: limită memorie la %dMB

en: no errors
ro: fără erori

en: optional
ro: opțional

en: re-order
ro: re-aranjare

en: reset
ro: resetare

en: save order
ro: salvare ordine

en: show errors
ro: afișare erori

en: strip WWW
ro: renunțare la WWW

en: strip index
ro: renunțare la index
